Gelka Sucuklu Sebze Yemeği

Gelka Sucuklu Sebze Yemeği

Yazar: Adem Okunma: 569 Yayın Tarihi: 14 Oct 2016 Yorum 0

Bir tava içerisine tavanın dibi ıslanacak kadar sıvı yağ koyularak yağın hafiften kızması beklenir. Bu arada 2 adet küçük boy soğanımız yuvarlak şekilde halka biçiminde doğranarak tavaya atılarak yaklaşık 2-3 dakika kadar soğan halkalarının yumuşaması için karıştırılarak pişirilir.Devamını Oku

Fırında Gelka Sucuk Kebabı

Fırında Gelka Sucuk Kebabı

Yazar: Adem Okunma: 433 Yayın Tarihi: 14 Oct 2016 Yorum 0

Sebzeler yıkanır. Soğanlar ve domatesler halka şeklinde dilimlenir. Bir fırın tepsisi alınır ve içerisine dizilir. Ardından biberler de dilimlenerek tepsiye eklenir. Gelka Sucuk parmak uzunluğunda parçalara ayrılır ve ardından ortadan kesilir.

Devamını Oku

Fırında Milföylü Gelka Sucuk

Fırında Milföylü Gelka Sucuk

Yazar: Adem Okunma: 445 Yayın Tarihi: 14 Oct 2016 Yorum 0

Fırında milföylü Gelka sucuk yapılışı, sucuklu tarifler arasında en pratik ve lezzetli olanıdır. Yapımı için sucuklar ince ince dilimlenir. Altı adet yufka yan yana konularak merdane yardımı ile hafif açılır ve parçalar ikiye üç şeklinde bir dikdörtgen oluşturularak birleştirilir.

Devamını Oku

 Gelka Sucuk Izgara

Gelka Sucuk Izgara

Yazar: Adem Okunma: 497 Yayın Tarihi: 08 Oct 2016 Yorum 0

Hafta sonları ailecek geçirilecek pikniğinize ayrı bir bir tat ve lezzet oluşturan gelka sucukta ızgara keyfi mangal da hazırlanışı oldukça pratik ve lezzetlidir. Öğrencilerin, ailelerin ve arkadaşların pekişmesini sağlayan gelka sucukla mangal keyfi ağzınızı neşelendirecek bir besindir.

Devamını Oku

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)